Ladíme nový e-shop, děkujeme za trpělivost! Objednávat můžete!

Pokyny k údržbě zakoupeného zboží

Pokyny na údržbu a použití šperků z chirurgické oceli


Chirurgická ocel je materiál, který zaručuje tvrdost, stálou barvu, dobrou cenu a je vhodný pro alergiky.

Čištění a údržba šperků z chirurgické oceli je velmi jednoduchá. Postačí voda a mycí prostředek, například mýdlo. Šperk jednoduše jemně omyjeme a osušíme do sucha. Zvýšené pozornosti dbejte při mytí nebo údržbě šperků, ve kterých jsou zasazeny kameny. Zejména zirkony, většinou jsou totiž tyto kameny do šperku vlepeny a voda by je mohla uvolnit. V tomto případě použijte pouze mokrý hadřík s trochou vhodného mycího prostředku. Šperky po umytí vždy jemně vysušíme do sucha.

Dále upozorňujeme, že pro šperky se zirkony není vhodná jakákoliv koupel či manipulace ve vodě! Kámen by se mohl uvolnit a tím by se šperk znehodnotil.

Reklamace chirurgické oceli musí být uplatněna během záruční doby a bez zbytečného odkladu, a to hned po zjištění závady. Prohloubení vady a případné další poškození je důvodem k odmítnutí reklamace, neboť záruka se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou chybou výroby, popřípadě technologického postupu (tyto vady se zpravidla projeví již při krátkodobém užívání). 

Více informací naleznete v obchodních podmínkách a reklamačním řádu na webových stránkách: WWW.BIJU.CZ

 

 

 

Pokyny na údržbu a použití rhódiovaných pozlacených šperků


Pozlacení = jedná se o nanesení vrstvy zlata na povrch jiného materiálu (nejčastěji chirurgické oceli a stříbra).

Péče o pozlacené šperky je podobná, jako péče o zlaté šperky. Pokud šperk disponuje povrchovou úpravou, přebírá její vlastnosti. Pozlacené šperky jsou tedy stejně odolné jako zlato, je však důležité, aby se jejich povrchová vrstva nepoškodila.

Zvýšené pozornosti dbejte při mytí nebo údržbě šperků, ve kterých jsou zasazeny kameny. Zejména zirkony, většinou jsou totiž tyto kameny do šperku vlepeny a voda by je mohla uvolnit. Zvláštní pozornosti věnujte zlaceným prstýnkům, chraňte je před nešetrným a nepřiměřeným zacházením - mechanickým, chemickým i tepelným působením (jako jsou čistící prostředky, sladká voda, slaná voda, kontakt s ostrými předměty atd..).

Také prstýnky chraňte před otěrem povrchové úpravy, jestliže se povrchová vrstva poškodí (ošoupání pozlacené vrstvy), mohlo by dojít k následné oxidaci daného zboží.

Pozlacené šperky můžete čistit přípravky, které jsou určeny pro údržbu zlatých šperků. Aby pozlacené šperky získali zpět svůj lesk, stačí šperky přeleštit bavlněným hadříkem. Značně znečištěný šperk raději zaneste klenotníkovi, který Vám daný šperk profesionálně vyčistí.

Dále upozorňujeme, že pro šperky se zirkony není vhodná jakákoliv koupel či manipulace ve vodě! Kámen by se mohl uvolnit a tím by se šperk znehodnotil.

Reklamace rhódiovaných pozlacených šperků musí být uplatněna během záruční doby a bez zbytečného odkladu, a to hned po zjištění závady. Prohloubení vady a případné další poškození je důvodem k odmítnutí reklamace, neboť záruka se vztahuje na vady, které vznikly v průběhu záruční doby prokazatelnou chybou výroby, popřípadě technologického postupu (tyto vady se zpravidla projeví již při krátkodobém užívání).

Více informací naleznete v obchodních podmínkách a reklamačním řádu na webových stránkách: WWW.BIJU.CZ

 

 

Pokyny na údržbu a použití kožené galanterie


Vážený zákazníku, aby Vám výrobek kožená galanterie sloužil co nejdéle, je nutné dodržet několik zásad správného užívání a ošetřování výrobku. Kabelky, tašky, kufry, batohy, peněženky, klíčenky, čepice, rukavice a opasky atd. jsou vyráběny z různých materiálů a každý z nich má své specifické vlastnosti i způsoby údržby.

1) KABELKY, TAŠKY, ETUE, KUFRY A BATOHY

- při výběru rozlišujte dle účelu jejich použití - povahy výrobku (každodenní, pracovní, nákupní, sportovní, společenské, večerní).
Výrobek používejte tak, aby nedocházelo k jeho rychlému opotřebení, znečištění nebo mechanickému poškození (neodkládejte ve vlhkém či horkém prostředí (nad 40 st.C.), na hrubý nebo špinavý povrch. Po použití vyprázdněte obsah tak, aby se zachoval jeho tvar. Vyhýbejte se promáčení výrobku. Je nutno jej chránit před poškrábáním ostrými předměty.
Do výrobku nevkládejte žádné ostré předměty, které nejsou chráněny ochranným krytem.
Kabelky či tašky opatřené krátkým držadlem jsou určeny převážně pro nošení v ruce. Přiložený dlouhý řemínek je pouze pomocný. Výrobek musí být používán pouze tím způsobem a k takovému účelu, pro který byl vyroben. V žádném případě nesmí být přetěžován

2) RUKAVICE

- při výběru rozlišujte dle účelu jejich použití - povahy výrobku (pracovní, sportovní, společenské, vycházkové, večerní, speciální). V naší prodejně nabízíme rukavice vycházkové a večerní.
Při nadměrném pocení rukou doporučujeme vybírat materiály, které nejsou na toto choulostivé.
Rukavici je nutno na ruku správně nasazovat -opatrně do půli otočit naruby, a poté navlékat od špiček prstů a pomalu přetahovat skrz dlaň. Při nošení rukavic se vyvarujte nošení prstýnků a dlouhých nehtů, které mohou rukavice poškodit.

3) OPASKY

- jsou svým charakterem módní doplněk a je třeba jej i takto užívat.
Při zapínání je nedovolené přelamování opasku přes sponu, vystavovat ho nadměrnému oděru.

4) PENĚŽENKY 

- výrobek používejte tak, aby nedocházelo k jeho rychlému opotřebení, znečištění nebo mechanickému poškození (neodkládejte ve vlhkém či horkém prostředí nad 40 st. C., na hrubý nebo špinavý povrch).
Po použití vyprázdněte obsah tak, aby se zachoval tvar výrobku.
Peněženky je také nevhodné nosit v zadních kapsách kalhot, dochází ke změně tvaru peněženky, narušení švů a barevného povrchu. Vyhýbejte se promáčení výrobku. Je nutno jej chránit před poškrábáním ostrými předměty.

 

Nepřetěžujte povolenou nosnost:

- dámská kabelka 1,5 kg; aktovka - 2,0 kg; batoh - 3,0 kg

 

Pokyny na údržbu a použití bižuterie


Aby Vaše bižuterie zůstala co nejdéle krásná, doporučujeme její pravidelnou údržbu, která sestává z dodržování následujících pravidel:


• bižuterii noste jen po nezbytně nutnou dobu
• užívejte bižuterii pouze na těch částech těla, pro které je určena
• po každém nošení otřete ty části šperku, který přichází do přímého kontaktu s kůží, jemným hadříkem navlhčeným mýdlovou vodou, slabým dezinfekčním či alkoholovým roztokem, případně lze také použít antibakteriální gelové přípravky určené na ošetření rukou; poté šperk jemně utřete do sucha. Nekovové a křehké části bižuterie (peří, textilie, kůže) čistěte pouze suchým způsobem (např. jemným kartáčkem či suchým hadříkem).
• bižuterii uchovávejte ve vhodném prostředí, tj. tam, kde není vystavena nadměrným teplotám či naopak mrazům, vlhku a vodě, prachu, chemikáliím a podobně (ve šperkovnici, v dárkových či jiných krabičkách a sáčcích)
• zabraňte mechanickému poškození bižuterie (zlomení, oděrkům, prasknutí, ohnutí a podobně)
• zamezte kontaktu bižuterie s kosmetickými přípravky (např. pleťovými a tělovými krémy, odličovadly apod.), parfémy a dekorativní kosmetikou (rtěnky, make-upy, laky na nehty apod.), vodou, potem a chemikáliemi.

Více informací naleznete v obchodních podmínkách a reklamačním řádu na webových stránkách: WWW.BIJU.CZ

 

 

Pokyny o péči a údržbu textilu (šály, šátky)

Každý šátek/šála má obvykle v blízkosti cípu přišitou cedulku, kde najdete značky napovídající, jak o něj pečovat. Na štítcích jsou uváděny maximální možné hodnoty (např. teplota praní) a není vždy úplně zapotřebí, prát šátek/šálu na možné maximum! Poté hrozí nezáměrné poškození u zakoupeného zboží a na tento typ poškození se reklamace nevztahuje. Děkujeme za pochopení.

 

Prosíme o dodržování následných symbolů pro údržbu a ošetřování textilních výrobků (viz. níže)

 

symboly_pro_udrzbu 

 

Pokyny k údržbě a skladování produktů z pravé králičí kožešiny (ponča)

 

Pokud Vám byl kožešinový výrobek zaslán zásilkovou službou, může být kožešina trochu pomačkaná. Proto výrobek co nejdříve vyjměte z obalu, protřepte a rozložený nechte 24 - 48 hodin narovnat. To platí zejména pro kožešiny s dlouhým vlasem. Kožešinový výrobek skladujte v temnu, rozložený na plocho a bez kontaktu s okolními předměty (ohnul by se vlas srsti), buď v papírové krabici, nebo v látkovém obalu. Kožešinu zásadně neskladujeme v uzavřeném igelitovém obalu, srst kožešiny by se mohla zapařit a vypadat. PRAVÁ KOŽEŠINA SE NESMÍ NIKDY PRÁT.

Více informací naleznete v obchodních podmínkách a reklamačním řádu na webových stránkách: WWW.BIJU.CZ 

 

 

Aby si šperky zachovaly svoji krásu a životnost, dodržujte prosím tyto následující pokyny. Jestliže se těmito následujícími pokyny nebude patřičně řídit, nebude Vaše reklamace uznána. Více informací naleznete v kategorii reklamace. 

 

  • Již před nákupem šperku zvažujte nároky kladené na jeho životnost a účelovost.
  • Šperky uchovávejte v suchu (v sáčku či ve šperkovnici), zabráníte tak následné oxidaci daného šperku. 
  • Odkládejte zejména jemně provedené či rozměrné šperky před spaním (u lanek může snadno dojít k jejich zalomení).
  • Vyhněte se užívání šperku při činnostech (domácí a jiné práce, sport), kde může dojít k jejich poškození (prsteny se mohou deformovat atd.) a také mohou být šperky v kontaktu s lidským potem (lidský pot je pro šperky velmi nepřátelský a také mohou šperky začít předčasnou oxidaci). 
  • Vyvarujte se nešetrným zacházením nebo nepřiměřeným mechanickým, chemickým či tepelným působením na výrobek (parfémy, lak na vlasy, chlor, mořská voda a jinými kosmetickými prostředky, které mohou poškodit povrch šperku či použité kameny.
  • Šperky s lepenými zirkony nesmí přijít do styku s vodou (především slanou), jakákoliv manipulace ve vodě by mohla šperk znehodnotit (vypadnutí kamínku) a zahájit následnou oxidaci.
  • Pro dosažení moderního designu u některých typů náušnic je použit systém zapínání vyžadující zvýšenou kontrolu jeho nastavení. Dbejte na správnou funkčnost a také jemnost při zapínání náušnic.
  • U řetízku hadovitého typu se vyvarujte ostrého pohybu, mohlo by dojít k přelomení řetízku.
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz